resublimacja


Resublimacja, desublimacja - przemiana fazowa polegająca na bezpośrednim przechodzeniu substancji z fazy gazowej (pary) w fazę stałą z pominięciem stanu ciekłego. Resublimacja jest procesem odwrotnym do sublimacji. W wyniku resublimacji wody (pary wodnej) powstaje szron i śnieg.

IPA(key): /rɛ.sub.lʲiˈmat͡s.ja/. resublimacja f. (chemistry) deposition (phase transition). sublimacja. resublimacja in Polish dictionaries at PWN.

Resublimacja, desublimacja - przemiana fazowa polegająca na bezpośrednim przechodzeniu substancji z fazy gazowej (pary) w fazę stałą z pominięciem stanu ciekłego.

Resublimacja, desublimacja - przemiana fazowa polegająca na bezpośrednim przechodzeniu substancji z fazy gazowej (pary) w fazę stałą z pominięciem stanu ciekłego.

Resublimacja (desublimacja) - przejście fazowe , polegające na bezpośrednim przechodzeniu substancji z fazy gazowej ( pary ) w fazę stałą z pominięciem stanu ciekłego.

Resublimacja. 13 likes. Musician/Band. See more of Resublimacja on Facebook.

Resublimacja, w połączeniu z sublimacją lub parowaniem, jest wykorzystywana do oczyszczania lub rozdzielania substancji i otrzymywania ich w postaci krystalicznej .

Resublimacja to proces odwrotny do sublimacji. Resublimacja zachodzi tylko w takich warunkach, w których niemożliwa jest równowaga fazowa pomiędzy gazem, a powstałą w wyniku skraplania cieczą.

resublimacja. resublimacje. Dopełniacz (kogo? czego?) Poniżej znajdziesz odnośniki do zewnętrznych słowników, w których znaleziono informacje związane z rzeczownikiem resublimacja...

Co oznacza SUBLIMACJA I RESUBLIMACJA: Sublimacja to bezpośrednia zmiana stanu stałego w gazowy z pominięciem stanu ciekłego.

Resublimacja : 1 przykład krzepnięcia-pozostawiona na pare minut woda (w temp. ujemnej) nie zmienia się w lód lecz ulega krzepnięciu.

Resublimacja - bezpośrednie przechodzenie substancji z fazy gazowej (pary) w fazę stałą Resublimacja, w połączeniu z sublimacją lub parowaniem, jest wykorzystywana do oczyszczania lub...

Resublimacja to zjawisko bezpośredniego przejścia ze stanu gazowego w stan stały, z pominięciem stanu ciekłego. Plazma - czwarty stan skupienia materii, w którym nośniki dodatnich i ujemnych...

Resublimacja ceny produktów już od 7,31 zł ✅ Atrakcyjne ceny, opinie użytkowników ✅ Zobacz co oferujemy dla Ciebie i zamów na Ceneo!

Перевод слово resublimacja. Примеры. Число.

resublimacja ciepło utajone - ciepło, które należy dostarczyć, by stopić lub odparować jednostkę wykorzystuje się sublimacje po ktorej nastepuje resublimacja. Podczas sublimacji staly związek...

resublimacja. resublimacja. przejście substancji ze stanu gazowego w stan stały.

resublimacja.

resublimacja. dopuszczalne w grach (i). resublimacja. występowanie: Słownik ortograficzny: rejestr wyrazów występujących w języku polskim - Muza SA 2001, 2005, 2006 - T. Karpowicz.

Przemiana fazowa polegająca na bezpośrednim przechodzeniu substancji z fazy gazowej (pary) w fazę stałą z pominięciem stanu ciekłego. Jest procesem odwrotnym do sublimacji. Gdzie możemy zuważyć...

Zadanie: wyjaśnij pojęcie sublimacja,resublimacja Rozwiązanie: sublimacja to przejście ze stanu stałego bezpośrednio w stan gazowy,z pominięciem fazy.

Sublimacja to zjawisko polegające na bezpośredniej przemianie substancji stałej w gaz. Resublimacja to proces odwrotny - przemiana gazu w substancję stałą.

Informacje o�fragmentach z�odpowiedzią20 gru 2011 � 12 lut 2015 � 8 gru 2020 � 8 gru 2020 �

About resublimacja

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly